Sizlerden gelen mesajlar

* HOŞÇAKAL!!*
kimse duymazdı içimdeki fırtınayı
hiç kimse tutamadı bu küçük ellerimden
benleğimi kaybettm güven nedir öğrenemedm
geçmişim örtü oldu hep geleceğime
gecelerim karanlık tutunamadm hiç aydınlığa
denediysem bile o da itikledi beni sanki yalnızlğa laikmişim gibi...
içime söz geçiremez oldum
nelerin yanlış olduğnu bildiğiz halde yapar olduk
herkesin varlığı benim için yokluk oldu
aynaya döndğümde iki yüz gördm bnm için doğru yolu ifade eden karanlığmdı
aydınlık ise varlığımı inkar edendi!!
Tebessümlerimi bıraktım geçen yıllardan bugün...
Biliyorum hayat sadece benim için nefes almak
ve yine biliyorumki beni ben yapan dilsiz ruhum
gidiyorum sessizce sahilden sadece gölgemleyim...
denize bakıyorum arada acılarımı anlatıyorum dalga olup geri vuruyor
herkes gibi o da beni karşısına almışcasına
kızgınca kayalara vuruyor...
Ruhumda son vermek istiyor herşeye o da terkediyor herkes gibi
tekim bu hayatta
belkide beni ben yapan yalnızlığmdı...

HOŞÇAKAL RUHUM...
HOŞÇAKAL DÜNYA...

yazan: YAMAHA67
Değerli arkadaşım Cihan CENGİZ"in vefatınıbüyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım.Her zaman yeniliklere açık tabiatı.ufku ve dirayeti ile temayüz eden hastalığına rağmen yılmadan çalışan gayretli ve fedakar arkadaşımın başta çoçukları olmak üzere bütün yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ediyorum.ALLAH mekanını cennet eylesin.
yazan: Gökhan AKTAN.
Contayı yerine takıyoruz diyedir bu tür evhamlar sevgili sakine-i siteciler...küçük ve kırılgan yaşamda sahip olmaya değer tek şey şiddetin kesik yüzüdür! ve fekat istavritin kursağımıza takılmış sivri kılçığının gırtlağımızdan parmakla çıkarmaya çalışmamız elbete acı verecetir.!! Bunun için bir balığın zokayı yutup yutmadığını anlamak ve anlamlandırmak için, ilk önce bir balina olup olmadığına bakmak gerekir. Evet yeşil mi kırmızı nın belirtiği gibi: hayat bir trafik levhası değildir. bir matadorun boğaları kızdırmak için elinde saladığı peştemal ise hiç değildir. peki hayat nedir??? işte tam da bu sorunun düğümlendiği urganın gevşek yerinde, fikrimizin ince tebesümünden bir fıkra nüksediyor.. şöyle ki bir gün temel ile dursun(hep böyle başlanır ne sıkıcı değil mi?) giderler gidiş o gidiş bir daha da onları gören olmaz... fıkramızı beğenmediyseniz vechinizdeki sırıtkanlığı ve gülme hastalığınızın ardındaki anlamsız hışmı geri alabiliyoruz kargoyla ve geriödemeli tabi:)) Asaletin zerresini barındırmayan bir mizahın bizi kahkahalara boğamayacağı kanaatindeyim işte en çok bundan dolayı sandalyeyi çekmeye çalışırken çaylaklığımızın kerametine kapılıpta düşen taraf olmayalım diyorum! yüzünüdeki maskelerinizi çıkarın baylar ve kameralara gülümseyin bu kamera şakası değildir::)) felafilah efendilerinin çarıklarının güzide çırakları...
yazan: zeki şahin
YEŞİLMİ KIRMIZIMI
Kavga, kişilerin beyinleri arasındaki
iletişimde yaşanan kopukluk, yanlış anlama, ters bir hareket gibi çok çeşitli nedenlerden patlak veren bir olaydır. Bir başka deyişle kavga, beyinler çatışmasıdır, çünkü herkesin beyni aynı yapıya sahip değildir ve zıtlıklar gündeme sık sık getirildiğinde kavgaya davetiye çıkar.

Beynimizdeki düşüncelerimizin nasıl kategorilendirildiğini anlayabilmek için şöyle kısa bir yola başvurabiliriz :

Beynimizdeki düşünceleri "yeşil noktalar" ve "kırmızı noktalar" olarak ayırabiliriz. Yeşil noktalar sizin desteklediğiniz ve hoşunuza giden fikirlerdir. Kırmızı noktalar ise sizi sinirlendiren, hoşunuza gitmeyen, desteklemediğiniz fikirlerdir. Kırmızı ve yeşil noktaların oluşumunu ailevi faktörler, kişinin içinde bulunduğu kültür, din ve arkadaş çevresi belirler.

Sizin yeşil noktalarınızı uyaran kişiler, size en uygun kişilerdir. Ama kırmızı noktalarınızı uyarmaları "kavga" sebebidir. Kırmızı noktalara dokunmak her zaman tehlikelidir, kişiyi incitebilir ya da saldırganlaştırabilir. Bu da sonu gelmeyen düşmanlıklara sebep olabi

yazan: YAMAHA67
sayin arkadaslar midyat sitesi yutfel deyisik siyasi dusuncelere alet etmeyin daha gecen haftarda cok mide bulandirici seyler yazildi cizildi dunya sorunlari siyasi seyleri birakin midyati ileririye goturecek seyleri yazin bunu unutmayin midyat yedi rengli bir guldur kurdu arabi asurisi yizidisi hepsi kardesler.onumuzde belediye secimleri war kim daha duruzt se can dan calisiyorsa kendimize sahip cikiyorsa ona werin kimseyide dinlemeyin oy namastur ona goreeee...
yazan: midyatli asik
öhmm...!karadır,kara,kararım,karasın,karalar,karasinek, sivrisinek,atsineği ve bilimum kestane ciğeri varsa el altından satılan bir yer ibrişim kuşağımı kuşanıpta gelirim zal oğllu rüstem.. mesele çöpten çıkmış çay kaşığımız nerede efendiler! heyy bu bardağın içinde nane şekeri eksik, spartaküs buna kızmışta olabilir..Hayır neronun bizi ve sizi yakmayacağından şüpheliyim doğrusu BİZ kimiz karşı taraf değil gözbebeğiniz öhmmm....uzun lafı severim asaletimin kırağısındandır ama her daim kısasında karar kılarım. Üsteki karaların nereye bağlandığını şimdi daha iyi anlatık sanırım ...evet gelgelelim midyat netin ne olmadığına dair olan naçizane mülahazalarımızın beyanına(dır)... burası neresi değildir mesela: hafif uçuk dudaklı sırıtkan bir fahişenin tırnak makasıyla safkan atların toynaklarını törpülediği bir nalbant değildir... onun için herkesin akrobasi hareketler yaparak artistik patinajında bir gövde gösterisi yapmasına gerek yok...önümüze hazırlanıpta bilimum kehribar kokulu çeşnilerle bezenmiş güzel bir site var hiçkimsenin bunu kendi çıkarı için kullanmasına gerek yok..ya da sayın Abdurahman beyefendinin dediği gibi provake amaçlı kullanılacak bir ip koparma yeri de değildir umarım anlaşılmıştır anlaşılacaktır anlaşılmalıdır buranın ne olup ne olmadığı..bu mesajmda midyat netin ne olduğu konusunda bilgilenme ve bilgilendirme babında yıllarca mahzende paslansın diye bekletiğim kalemimi kınından çıkartım diğer mesajımda midyat.netin ne olduğu konusunda aynı şekilde uzak kordinatlarla bir mesaj göndereceğim bekleyin...:)
yazan: zeki şahin
selam ey midyat halkı sevenler ve sevilenler diyarı diye bilinen güzide şehir..güneşin her gün yüzünü yalayarak esbabını üzerinden çıkardığı naif güzelik abidesi ..hafızın gülbank gecelerinde şarabın öz suyuyla yıkadığı mahpus kumrusu..hallacın ağlayan yüzü, susan yüreği, konuşan dili ve boynundaki ilmeğin firakının cismani melekesi... Ey midyat sen ki zifirin tüm gözleri kapladığı bir gecede mumun dilini kesiveren neşter.. bilgelerin,fİlozofların,şairlerin, sufilerin felahların ,fahirlerin ve mefhurların rücu ettiği rahle...Uzunluğun kesilmiş ayarsızlığı semiramisi ninovadan ayıran iblisin kızıl asası...Sana bir selam niyetine el salamak mümkün değilse bile paslı bir vagonun penceresinden gözyaşıyla yıkanmış bir mendil hediye etmek ve bunun müjdesini zührenin kristalimsi tenine amade bilerek alnına yeşil bir mühürle kazımak isterim...dedik ve şimdi gel gelelim mekan-ı cerideye, Sayın Abdurahman aksoy; siteniz çok güzel olmuş. Tebrik ederim midyat halkı için büyük bir özveriyle çalışmanız ve bıkıp usanmadan muntazaman bir gayretkeşlikle sabırlılığın görünmeyen bir kalemle çizildiği çizgiyi geçmemeniz göz nemlendiriciydi doğrusu. evet takdire şayan bir site yaptığınız konusunda iyimserim eminim bütün midyat halkıda benimle hemfikirdir .Velev ki zamanede güzel bir yorum yazmıştım fekat (teknik bir aksaklıktan olsa gerek) yayınlanmadı.. isimlerimizi yazacağımızı bilmiyor olmamın etkiside olabilir...Felafilah efendi adına yazmıştım mümkünse onuda ismimi yazarak yayınlarsanız beni ihya edersiniz doğrusu...hem bende bundan sonra sitede kalıcı olmak niyetindeyim bakın..bu hem benim hem sizin açınızdan sevindirici olmalı..ne demiş tatar ramazan: bilmek bilmemekten daha iyidir öyle mi??:D:)))
yazan: zeki şahin
Sevgili arkadaşlar,
Uzun süredir siteyle işlerimin yoğunluğundan dolayı ilgilenemiyorum. Yalnız site kurucusu olarak benim de mussadenizle söylemek istediğim bir kaç kelime vardır. Midyat.net sitesini kurarken başlangıçta kişisel bir site olarak yayınlanmış ancak içeriği ve sizlerin yoğun ilgisiyle siteyi Midyat?ta kurulan MİDER derneğine devr ettim. Midyat.net sitesinin amaçlarını yazarsam sanırım herşey daha yerli yerine oturur.
1- Midyat.net ideolojik veya herhangi bir siyasi amaca hizmet eden bir site değildir. Midyat.net in tek bir amacı o da Midyatı tüm dünyaya tanıtmaktır. Bu misyonunu bugüne kadar fazlasıyla yerine getirdiğine inanıyorum.
2- Midyat.net kimsenin değildir. Sadece Midyatlılarındır. Midyatlıların siteye sahip çıkarken kendi bakış açılarından değil, objektif kriterlerle değerlendirmeleri gerekir.
3- Midyat.net te mesaj merkezine gelen mesajlara bugüne kadar karışmadık, hatta provakasyon yapmak amacıyla yazılan mesajlara bile onay verdik. Ama tartışma kültürü nezaket içinde yapılmalıdır. Midyat hassas bir ilçedir. İnsanları ırk, din, dil, düşünce bakımından kategorize ettiğinizde Midyatı Midyat yapan nezaket ve hoşgörü kültürünü de kendi ellerimizle yok etmiş oluruz. Bizim gibi düşünmeyen insanları kategorize ederek veya ötekileştirmeye çalışarak ancak Midyat ruhunu öldürürüz.
4- Demokrasi demek sadece kendi doğrularımız değil, başkalarının doğrularını da ifade etmelerine izin vermememiz hatta kendi düşüncelerimize sahip çıktığımız kadar başkalarının da düşünce özgürlüğünü sağlamamız lazımdır.
5- Sitenin mesaj merkezine yazılan yazılar sitenin kendi düşüncesini veya doğrularını yansıtmadığı gibi, malesef demokrasi isteyen arkadaşlar bu özgürlüğü isterken gerçek isimlerini bile yazmayarak öncellikle kendilerini kısıtlamaktadırlar. İnsanlar düşüncelerini isimleriyle yazdıkları sürece düşünceler anlam kazanır. Zaman zaman aynı kişiler farklı isimler kullanarak provakatif mesajlarda ısrar ediyorlar. Siteye yazılan her yazı ve yazan kişinin kullandığı bilgisayarların IP numaraları kaydedildiğinden bunu görebilmek hiç zor olmuyor. Kendi kendimizi kandırmanın anlamı olmadığına inanıyorum.
6- Midyat.net sizlerindir ve midyat.net i siyasete ve ideolojiye kurban edersek, midyat.net in tarafsız ve herkese aynı mesafedeki çizgisinden ödün vermiş oluruz.
7- yayınlamadığımız mesajların içeriğini sizlerle paylaşırsak eğer, sizlerin de derin üzüntü ve endişe taşıyacağına eminim.
En içten sevgi ve saygılarımla...

Abdurrahman Aksoy
midyat.net kurucusu


yazan: Abdurrahman Aksoy
arkadaşlar ..! durun bir dakika midyat.net birileri volta atsın diye kurulmadı ve bazı arkadaşlar bunu kendi menfaatleri doğrultusunda kullanmak istemektedirler.midyat.net siyasi bir site değildir ve siyasetide sıcak bakacağınıda düşünmüyorum ..kendi menfaatlerine ters düşenler zaten hemen yorumlarını yazmışlardır.zaten midyatın tek güncel bir setesi vardır.biz gurbettekilerin midyat harsti birazcık olsun dindiriyor.bırakın sitemiz,site yönetilerimiz işlerine baksınlar..menfaate dayalı demokrasi arayanlar gitsin kendileri gibi bir site kursunlar .(midyata bir faydalarının olacağını düşündüğüm halde.)
yazan: mehmet aslan
midyat.net teki mesaj bölümünin amacı sadece buna şuna slm göndermek değildir..zaten tüm mesajlar aynı cümleyle başlayıp,aynı yüklemle bitiyor..bırakında ziyaretçiler istedikleri görüşleri yazsınlar.(tabiki ırk,dil,din ayrımı yapmadan,etik anlayış içinde)..evde baskı,okulda baskı,mahallede baskı ve şimdi de sanal ortama taşınan baskı..bu baskılar gençleri aptallaştırmakta ve amaçsız bir hiç uğruna savaşan,kendisi ve çevresiyle kavgalı olan bireyler yaratmaktadır..çünkü bir türlü kendi düşüncelerini açıklamalarına izin verilmemiş,hep susturulmuşlardır.. demokrasi ve objektif olma ilkelerini benimsemiş siz midyat.net çalışanlarının bu görüşümü dikkate alacağından eminim..saygılarımla
yazan: direncano
din,dil,ırk,cinsiyet ayrımı yapılmadıysa ve genel ahlaka aykırı bir durum soz konusu değilse,burda tartışmanın kime ne zararı var? bu mudur demokrasi anlayısınız...zaten yorumlara bakıyorum da maşallah herkes kendini tanıtma derdinde,ben şurda okuyorum,şurdan yazıyorum midyata selamlar falan filan,hep birbirinin kopyası mesajlar,eh ne diyeyim artık simdiye kadar hiç bir mesajım yayımlanmadı ne hikmetse,bu da yayımlanmasa size inancım kalmayacak.tesekkurler
yazan: ziya esen
genede sizi tebrik ederim hatanızın fakına varip bazi dengesiz zatlarin mesajini ccok ve cok erken mudahale etmişsiniz.:((
yapmiş olduğunuz bu tavir doğru değil ama midyat.net için en hayirlisidir.anladim ben seni:))
yazan: ABDULRAHİM ALTINIŞIK
Midyat.net sitesinin Çok Önemli Duyuru adı altında bugün sitede yer alan yazıda ??KENDİNİ BİLMEZ VE DEMOKRASİ KÜLTÜRÜNÜ KENDİ DARACIK, MENFAATE DAYALI fAŞİSTÇE DAYATMA OLARAK ALGILAYAN DAR UFUKLU VE BİLGİ SAHİBİ OMADAN FİKİR SAHİBİ OLAN CAHİLLER YÜZÜNDEN İSTEMEMEMİZE RAĞMEN BU SINIRLAMAYI GETİRDİĞİMİZ İÇİN DEMOKRASİ ADINA UTANÇ DUYUYORUZ?? denilmektedir.
Demokrasiden bahseden bir web sayfasının gerekçesini her ne süretle olursa olsun, asıl kendileri demokrasiye ters düşecek şekilde ifadeler kullanarak görüş belirtmesi, demokrasiye ne kadar uygun olduğu konusunda inanın anlamakta güçlük çekiyorum...
yazan: Hakan AKAN
görünen köy kılavuz istemez..oy kaydı için yapılan tartışmaların kavgaya dönüşeceği belliydi..ne gerek var kardeşim kavgaya..ne gerek var Adana ve diğer batı illerinde oturanların kaydını yapmaya? Midyat deyince artık aklıma torpil ve haksızlık geliyor..tüm seçim arefelerinde cennet olan Midyat cehenneme, melek olan mMdyat şeytana dönüşüyor..bunları maalesef kendi elimizle yapıyoruz.. hiç bir aday kendine ve kendi hemşerisine güvenmediğinden,gözü hep dışardaki oylardadır..bu gibi adayların aklı,halka vereceği hizmette değil,paradadır..utanmasalar mezardaki adamın oyuna bile göz dikerler..
yazan: ORHAN A.
mrb sevgili arkadaşlar ben marmara beden eğitimi ve spor yüksekokulunda (besyo) okuyorum ayrıca ist./mecidiyeköyde öğrencileri spor akademisine hazırlık kursumuz var ilgilenen arkadaşlar varsa yardımcı olmak isteriz kursumuz avrupa yakasının en köklü hazırlık kursudur detaylı bilgi için: internetten sprint spor akademisi sayfasından öğrenebilirsiniz ayrıca direk irtibat olarakta olurum_hasretinle_960@hotmail.com adresinden size yardımcı olabilirim geleceğin beden eğitimi öğretmeni,antrenörleri,spor yöneticileri veya rekreasyoncusu olmak istiyorsanız yeteneklerinizi konuşturun unutmayalım ki besyolu olmak bir ayrıcalıktır...
yazan: fedai taş
selam midyatlılar,sizleri çok özledim.özellikle oranın havasını suyunu kısacası her şeyi özledim.inşallah en kısa zamanda tayinimi isteyeceğim.şu an istanbul küçükçekemece kanarya ilköğretim okulunda görevli Türkçe öğretmeniyim.herkese kucak dolusu selamlar.......
yazan: Edip Demirbağ
Selam midyatimin güzel halki sizinle gurur duyuyorum.güzel midyatimin kiymetini iyi bilin......................................
yazan: Dillara ipek
slm gamze ben tokatta özel bir şirkette çalışıyorum mardini ve midyatı sevmen benimsemen beni çok mutlu etti ve duygulandırdı tanışmak isterim saygılar veysel_laila_47@hotmail.com
yazan: burak kirman
MEMLEKETİM BENİM KEŞKE HEP SENDE KALSAYDIM...........
yazan: AYŞEGÜL ÖZ
slm gamzze midyatlılarla konusmak ıstersen yada arkadasın yada dostun olmasını ıstıyorsan beklerım trioali47@hotmail.com gamze tanrıverdi beklerim
yazan: azad can
MİDYAT DEVLET HASTANESİ GECE NÖBETİNDEN TÜM NÖBETÇİLERE SELAMLAR..DR.TUNCAY ULUCANLI&OTOMASON RAMAZAN EROĞLU SAAT:02:36
yazan: RAMAZAN EROĞLU
KADER ÇİÇEK ..arkadaşımıza,değerli kardeşimiz yazdıklarına bakılırsa sen galiba midyatlı değilsin.ve midyatlı biri olmadığın halde bizleri böyle iyi bir şekilde tanıdığına sevindim.değerli kardeşim yazdıklarından dolayı son derece haklısın türkiyemizde hele hele dogu bölgelerimizde insana verilen değer herşeyin üstündedir.keşke bir gün bu harikalar diyarı midyadımızda uzun bir süreliğine misafir olabilseydiniz ve onca güzelim tarihi eserlerini,temiz havasını,güzelim yöresel yemekleri,doğa güzellikleri görebilseydiniz.o zaman midyatta olan hayranlığınız kat kat artardı.buna eminim.ve her şeyden önemlisi midyadımızınn o cana yakın insanlarını tanımış olurdunz.
yazan: hakiki midyatli
S.A midyatlılar ben tokatlı kardeşiniz gamze ben mardin hayranı midyat tutkunu inanın çok şanslısınız mardinli olmak ve mardinde yaşamak ayrıcalık olsa gerek bu msj ı okuyorsanız eğer tokatta okuyan mardinli tanıdığınız varsa cevap yazarmısınız en azından insanlarıyla hasret giderelim
yazan: gamze tanrıverdi
SLM BEN MİDYATVALİ KEMAL NEHROZ OĞLU İ.Ö.O.?DAN 8-A SINIFI ÖĞRENCİSİ M.HALİL EROL SAMSUNDAN ABDULLRAHMAN HOCA?YA SELAM YOLU YARUM

yazan: M.HALİL EROL
MİDYAT bir çok medeniyetin yurdu, ve bir çok milliyettekilerin birleştiği eşi benzeri olmayan bir yerdir lütfen değer verip koruyalım!!!!!!
yazan: AhMeT AkAn
Cesaretimiz var.... Bu güzel hikaye için teşekkürler, insan olan kayıtsız kalamaz, bizim farkımız herkese yardım edebilmemiz özellikle bu yörenin insanları "Süryani, Müslüman, Hiristiyan " hangi dine mensup olursak olalım birbirimize ihtiyacımız var, aynen hadis-i şerifte olduğu gibi ? Komşusu aç iken, Tok yatan? yatabilen bizden değildir ? bu sadece kapı komşusu değil, genişletelim bucak, ilçe, il hatta devleterarası bağlamındadır Allah C.C yapacağınız yardımları kabul etsin.
yazan: MUSTAFA GÖZ
mrh midyat lılar sizleri cook özledim imkanım olsa midyat da yaşardım ama oralarda fazla kimse iş vermiyor o yüzden ist da çalışıyoruz tüm MİDYAT HALKINA SELAM LAR OLSUN K.İ.B..

GENC MİDYATLILAR İST Z.BRN DAN MİDYAT TA SLM LAR BY

yazan: ramazan acar
Merhaba Midyad.

21. dolu yillarin gurbet acisini ve hasretini artik gideriyorum.
Hasret, gurbet ve 21 yil artik geride kaliyor.

Midyad artik seni kucakliyorum, ana topral ve baska yüzleri kucaklayacagima yeniden dogumdur!!!!!!

Hepinizi simdiden sevgi ve selamlarimla kucakliyorum

Sait Torî
yazan: Sait Torî
ben midyatlıyım şuan sivasta vatani görevimi yapmaktayım 88/4 teptip şafak 415 usta birliğim aydın söke
yazan: izzettin akyüz
Ask nedir
Ask özlemdir
Ask sevmektir
Ask cok sevmektir
Ask karsisiz sevmektir
Ask benim seni sevmemdir
Ask seni yüregimde hissetmektir
Ask adini hic unutmadan zikretmektir
yazan: Baharin cicegi