Çok önemli, Lütfen okuyunuz...

 

Midyat Atatürk İlkokulu ve Devrim Ortaokulu Mezunlarına Açık Çağrıdır:

Yenilerden Eskilere Selam...

      Cumhuriyetle yaşıt okulumuzun öğrencileri, onlara rehberlik eden bazı öğretmenleriyle tarihine yaraşır bir okul dergisi hazırlıyor.Kısıtlı imkanlarıyla devamlılığı olacak  bu çalışmamızda ve diğer amaçlarımızda okulumuz eski mezunlarını da yanımızda görmek istiyoruz. Özellikle sahip oldukları imkanlar kapsamında mezunlarımızla kuracağımız işbirliği ve yakın diyalogla önümüzdeki birçok engeli aşacağımıza inanıyoruz.

     Malumunuz; okulumuzun eğitim faaliyeti verdiği muhit, ilçemizin her anlamda en geri kalmış çevresidir. Sosyal, ekonomik ve diğer imkansızlıklar; her biri bir cevher olan öğrencilerimizin ön plana çıkmasında engel olmaktadır. Son yaptığımız okul dergisi faaliyetinde bu eksikliklerimizi çok yakından hissettik. En basitinden bu çalışmamız için toplanma mekanımızın, yani boş dersliğimizin, olmamasından faaliyetlerimizi öğretmenler odasında, bazen de başka okulun boş dersliklerinde gerçekleştiriyorduk. Yine aynı çalışmamız için araştırma, inceleme gibi faaliyetlerimizi yapacağımız bir kütüphanemiz bile yoktu ve hala yok. Bu; Midyat?ın en köklü  okulu için önemli bir eksiklik. Neyse ki bu olumsuz tablo; başarıya, üretmeye aç öğrencilerimizi yıldırmadı. Öğrenciler çabalamaya, mücadeleye devam etti. Nihayet bu mücadele sonuç verdi ve yavaş yavaş somut veriler ortaya çıkmaya başladı.Dergimiz için konuşursak, yayımlamaya %80 hazır bir eser ortaya çıkardılar. Diğer branşlar için; spor salonu olmayan kardelenlerimiz; koşuda, masa tenisinde, voleybolda başarılar elde etti. Kütüphanesi olmayan öğrenciler yine aynı şekilde bilgi yarışmalarında öne çıkan hamleler yaptılar.Peki ya olsaydı. Kütüphaneleri, spor salonları, sosyal gelişim için çok amaçlı mekanları...İnanın başarı çıtası daha yüksek olurdu.

     Bu çocukların, bu okulda yeşermiş ve şuan etrafını aydınlatan sizlere ihtiyacı var. Onlar için bir umutsunuz. Şu an sahip olduğunuz konumlarla,  onlara önemli bir motivasyon sağlıyorsunuz.Birgün bende..diye başlayan cümleler kuruyorlar. Bu hayallerin tesisi için desteğinize, işbirliğinize ihtiyacımız var.Esen kalın.

 

İletişim: 

Mehmet Dursun

Atatürk İlköğretim Okulu

Türkçe Öğretmeni

mehmetdursun1983@gmail.com

0 505 593 67 81

Not: Mezunlarımızın bir kısmının fotoğraflarını ekledik. Fotoğraflar elde edildikçe eklenecektir. Mezunlar olarak okulumuza ve memleketimize olan vefa borcunu ödeme zamanı geldi. lütfen bu duyurumuzu herkesle paylaşalım.

YAPILMIŞ YORUMLAR

abdulhakim aslan - 2013-11-13 17:39:56
öretmenlerin fotarafları
murat toprak - 2011-12-02 22:22:26
selam dostlar,ben 1979/80 mezunuyum.tüm arkadaşlardan haber bekliyorum.
izzeddin aslan - 2010-06-27 15:15:57
slmlar bende atatürk ilk ögrteim okulunun 2002 mezunuyum çalişmaya gonulden destek veriyorum vede tesekkurlerimi bildirmek istiyorum suan midyattaim hala ben elimde foto yok ama bu çalişma için elimden ne gelirse yapmaya hazirim belki pek fazla madddi yardimda bulunamam ama manevi olarak elimden gelen yardima hazirim saygilarimla izzet aslan 8/b 2002 haylazlarindan ..................
Yavuz AKTAŞ - 2010-04-25 17:24:30
merhaba sevgili hemşehrilerim, ben memleketine hasret bir MİDYATlıyım. İzmirde doğdum, büyüdüm dolayısıyla okulunuzda okumadım. istanbulda üniversite okuyorum ama dediğim gibi izmirde oturuyor ailem. kampanyanız ilgimi çekti hem istanbulda hem de izmirde gerekli yerlerle temasa geçmeye çalışacağım ve elimden geleni yapacağım..
ilknur ertem - 2010-04-24 19:12:42
selamlarrr bende 1992-1993 yılları arasında midyat atatürkilköğretim okulunda görevyaptımm.midyatı arkadaşlarımı ve öğrencilerimi çok özledim inşallah sizin aracılığınız ile herkese ulaşırım elimde o yıllara ait resimler var bir ara koymaya çalışacağım midyata ve hepinize binlerce sevgi ve selamlarrr
M.Serif Kardas - 2010-04-19 21:41:30
Selamlar Saygilar bu calismada emegi gecen ve gececek olan herkese tesekürlerimi sunuyor ve hertürlü katkiyi sunmaya hazir oldugumu belirtmek istiyorum, Benim elimde resmim yok,ama sanirim okul arsivinden temin edilebilinir.Resimleri olan arkadaslar resimleri kendilerimi yoladi yoksa okul arsivindenmi temin ettiler bizi bu konuda aydinlatsalar iyi olur, tekrar slmlar saygilar calismalarinizda basarilar dilerim
Hamza Tasman - 2010-04-03 17:34:42
Selam sizlere bu görevi yaptiginiz icin sizlere tesekurlerimi sunarim.Elimde resim filan yok o yillardan kalan resimler mutlaka okul arsivinde vardir.Ayriyeten yapilacak her turlu yardima bende katkida bulunmak istiyorum saygilarimla.Hamza tasman.

Yorum Yaz / Bilgi Ekle

Yorumunuz (yazınız) editörlerimizce indelendikten sonra burada yayınlanacaktır...

Adınız/Soyadınız *

E-mail adresiniz

Yorum Detayı *