Midyat Milli Eğitim Müdürü görevden alındı

Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün öğretmen atamalarında usulsüzlük yaşandığı ortaya çıktı. Öğretmen atamalarında hata yaptıkları iddia edilen, Milli Eğitim Müdürü ile Şube Müdürü’nün görevden alındığı bildirildi.

 

Midyat’ta, geçtiğimiz yıl sözleşmeli öğretmen atamalarında 4 beden eğitimi öğretmeninin, teknoloji ve tasarım öğretmeni olarak görevlendirildiği iddiaları üzerine Mardin Valiliği müfettiş görevlendirdi.

 

İddiaları araştıran müfettişler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şehmus İleri ve Milli Eğitim Şube Müdürü Şirin Avcı’nın öğretmen atamalarında mevzuata aykırı davranarak, görevde ihmal ve usulsüzlük yaptıklarını saptadı.

 

Soruşturmayı tamamlayan müfettişler hazırladıkları rapor doğrultusunda, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şehmus İleri ile Milli Eğitim Şube Müdürü Şirin Avcı’nın yöneticilik görevlerinin üzerlerinden alınmasını talep etti. Raporu inceleyen Milli Eğitim Bakanlığı da, Müdür İleri ve Avcı’nın yöneticiliklerinin üzerlerinden alınması talebini yerinde buldu.

 

Midyat’ta, 8 yıldır İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Şehmus İleri, Ömerli İlçesi’ne Fen Bilgisi Öğrenmeni olarak atanırken, 13 yıldan bu yana Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olan Şirin Avcı’nın da, Savur İlçesi’ne Sınıf Öğretmeni olarak tayin edildiği kaydedildi.

Kaynak: Midyat Habur Gazetesi

YAPILMIŞ YORUMLAR

ozan haco - 2010-08-21 02:10:09
Bu insanları severiz veya sevmeyiz fakat Verilen ceza ile işlenen "suç" arasında byük orantısızlık var.İşin içinde olan biri olarak bizans oyunlarını görün diyorum.Birileri başkalarına yer açmak için bu insanlara komplo kurdular diye düşünüyorum.Midyat?ın tüm birimlerinde çalışan memurlar bilirki midyat çoktaaan birilerinin çiftliği haline geldi bizler uyumaya devam edelim.
adalet - 2010-08-19 16:51:13
ne ekersen onu biçersin hayatta..
bozkan - 2010-08-14 10:42:52
bence çok güzel bir uygulama olmuş.hiç kimse görevini başka amaçlar için kulanmamayı öğrensin.
mesut Y - 2010-08-11 14:37:17
SN:MÜDÜRÜM YASANAN UZUCU OLAYDAN DOLAYI SIZLERE GECMIS OLSUN DILEKLERIMI BILDIRMEK ISTEDIM.ÇOK DEGERLI ŞUBE MUDURU OLAN SN:ŞİRİN AVCI İÇİNDE GERCEKTEN BOYLE SAYGI DEGER BI INSANIN BOYLE BI OLAY ICINDE OLMASINADA GERCEKTENDE ÇOK UZULDUGUMU BELIRTMEK VE İFADE ETMEK ISTERIM,ŞİRİN BEY INŞAALLAH EN KISA ZAMANDA ARAMIZA GERI DONERSINIZ DILEKLERIMLE...

Yorum Yaz / Bilgi Ekle

Yorumunuz (yazınız) editörlerimizce indelendikten sonra burada yayınlanacaktır...

Adınız/Soyadınız *

E-mail adresiniz

Yorum Detayı *